wegańskie białka
Trening

Wegańskie odżywki białkowe – recenzja i porównanie

Tym razem przychodzę z podsumowaniem trzech wegańskich odżywek białkowych jakie miałam okazję próbować. Wybór tego typu produktów jest coraz większy ale wydaje mi się, że znalazłam już swój ideał;)

Soy Protein Isolate Trec Nutrition. Odżywka sojowa. Ja miałam w wersji waniliowej.

Smak. Chyba pod tym kątem najbardziej mnie zawiodła. Co prawda czuć wanilię ale sama odżywka smakuje dosłownie jak mąka. Z czasem się do tego przyzwyczaiłam jednak w porównaniu z innymi wypada w tej kategorii najgorzej.

Skład. W składzie poza izolatem sojowym, mamy aromat i słodziki. Sukraloza, saharoza i fruktoza. Nie najgorzej ale co do słodzików, mogłoby być lepiej. 85,33 g białka na 100g.

Cena. 31,00 zł 650g – co daje 47,70 za kg.

Soy Protein Isolate Myprotein. Również odżywka sojowa. Posiadam wersję straweberry cream.

Smak. Pycha! Bardzo smaczna odżywka. Idealnie dosłodzona. Aromat truskawek nie za mocny nie za słaby. Na prawdę bardzo dobrze się komponuje z wszystkimi smoothies jakie przygotowuję, bo w takiej formie najczęściej spożywam odżywki.

Skład. Bardzo prosty: izolat sojowy i sukraloza.  Lepiej gdyby była stewia ale przynajmniej nie ma zbędnych konserwantów i innych zapychaczy. Najwyższa zawartość białka 92,6  g na 100g.

Cena. 49,00 zł kg.

Complete vegan gainer Bulk Powders. Odżywka bez soi. Mam w wersji strawberry.

Smak. Całkiem, całkiem. Przyjemny aromat truskawkowy. Jednak można w odżywce też wyczuć charakterystyczny groszkowo-ryżowy zapach.

Skład. Jest to jedyna odżywka niesojowa jaką do tej pory próbowałam. Ja osobiście nie mam problemów z soja ale wiem, że są osoby które jej unikają w diecie. I w takim przypadku taka odżywka jest idealnym rozwiązaniem. W składzie są proteiny owsa, groszku, brązowego ryżu, quinoa, siemię lniane. Jako słodzik dodana jest stewia, co na pewno jest najzdrowszym rozwiązaniem obecnie dostępnym na rynku. . Niestety ilość białka nie jest imponująca – zaledwie 30,4 g na 100g.

Cena. 53,00 zł kg.

Podsumowując. Na szczęście wegańskie odżywki białkowe robią się coraz bardziej popularne. Moim ulubieńcem – głownie smakowym jest odżywka sojowa z Myprotein. A dla osób unikających soji polecam Bulk Powders. Klikając na link poniżej można skorzystać z 25% rabatu na odżywki z Bulk Powders.

Rabat 25% Bulk Powders

bialka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.