Jefit, aplikacja do treningu siłowego
Trening

Najlepsza aplikacja mobilna do treningu siłowego – JEFIT

Od początku moich treningów szukałam aplikacji na telefon w której będę miała rozpisany trening i będę mogła zapisywać postępy. Opcja z papierowym notesem mnie nie satysfakcjonowała, bo trudno się te dane później analizuje i tworzą się dodatkowe śmieci. Poza tym latanie po siłowni z długopisem jest mało wygodne, a telefon i tak mam zawsze ze sobą. Testowałam kilka rozwiązań ale ostatecznie zdecydowałam się na JEFIT. Jest to moim zdaniem najlepsza aplikacja mobilna do treningu siłowego jaką miałam do tej pory.

Dostępność. Aplikacja JEFIT jest do pobrania w sklepie Google Play (wersja na androida). Jest darmowa i nie ma problemu z nadmierną ilością reklam.

Treningi. Po jej zainstalowaniu możemy skorzystać z proponowanych treningów, ułożonych przez innych użytkowników (i sama tak na początku robiłam) albo samemu utworzyć i zapisać swój trening (tak robię teraz).

To co mi się podoba w JEFIT to duża elastyczność. Mamy ogromny zestaw ćwiczeń do wyboru. Jeszcze mi się nie zdarzyło nie znaleźć jakiegoś ćwiczenia, które chciałabym uwzględnić w treningu. Możemy ustawiać sobie ilość powtórzeń, serii, czas trwania przerw, kolejność ćwiczeń itd. W każdej chwili można też zmodyfikować zapisany trening.

Postępy. Po każdym wykonanym ćwiczeniu zapisujemy nasze wyniki, dzięki czemu tworzy nam się historia naszego progresu. Pojawia się też informacja, jeżeli udało nam się ustanowić nowy rekord. Zliczany jest czas treningu i przerw, a na koniec widzimy podsumowanie całości. Dodatkowo, raz w tygodniu przychodzi na maila podsumowanie ilości przerzuconych kg i ilość rekordów. I tak na marginesie to jest bardzo motywujący moment, jak widzimy, że dźwignęliśmy w sumie kilka ton żelastwa:)

Podsumowanie. JEFIT jako aplikacja mobilna do treningu siłowego na ten moment w pełni spełnia moje oczekiwania. Tak naprawdę program ma jeszcze sporo innych funkcji i cały czas je odkrywam. Jest prosta w obsłudze, intuicyjna i elastyczna. Aplikacja działa sprawnie, nigdy nie miałam z nią żadnych problemów więc polecam wypróbować.

j1

j2

4 Comment

  1. Genialne! Własnie tego szukałam 🙂 Cudownie, ze trafiłam na Twój wpis, już ściągam tą aplikację, Myślę, ze będzie to nowa motywacja do dalszego chodzenia na siłownię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.