mata Joy FLOW Tropical Mood
Trening

Szczera opinia na temat maty Joy FLOW

Od ponad roku jestem posiadaczką maty firmy Joy model FLOW. Służy mi jako mata do różnych ćwiczeń: jogi, pilatesu oraz bardziej dynamicznych ćwiczeń aerobowych. Mam przepiękny wariant graficzny Tropical Mood, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Postanowiłam podzielić się z Wami recenzją tej maty, bo o ile ma ona mnóstwo zalet, ma też pewne wady, które warto poznać przed zdecydowaniem się na jej zakup. Poniżej moja opinia na temat maty Joy FLOW:

Zalety maty Joy Flow

Jak dla mniej główną zaletą jest strona wizualna maty. Wygląda ona przecudownie (wariant Tropical Mood). Jak tylko na nią patrzę, chce mi się na niej ćwiczyć. Jest to dla mnie dodatkowa motywacja aby ruszyć tyłek z kanapy. Brawo dla marki Joy za taką super moc tej maty!

Drugą kwestią jest fakt, że marka Joy In Me jest to firma polska. Jak mogę to zawsze wybieram polskie produkty, wiadomo!

Trzecia kwestia, o której dowiedziałam się nieco później (ze strony www), to fakt, że maty są ekologiczne. Wytwarzane są z biodegradowalnego kauczaka. Dodatkowo nie zawierają ołowiu, kadmu oraz lateksów i sylikonów, a malowane są farbami na bazie wody. Myślę, że jest to super alternatywa dla zwykłych, tanich mat, które niestety, zazwyczaj wykonane są z plastiku.

Wady

W mojej opinii są dwie podstawowe wady maty Joy FLOW: słaba przyczepność i cena (279zł). O ile cena to żadna tajemnica więc wiemy o niej od samego początku, to w zakresie przyczepności było to dla mnie spore zaskoczenie, niestety na minus.

Faktycznie jest informacja na stronie, że akurat maty z serii FLOW mają kiepską przyczepność na początku ćwiczeń ale wraz z treningiem powinna się ona poprawić. Niestety u mnie to się jakoś nie sprawdza. Przez większość treningu ślizgają mi się stopy po macie. Mam też problem z wykonywaniem pozycji, do których potrzebne jest zaparcie stóp o matę, jak np. deska, czy nawet pies z głową w dół. Zgodnie ze wskazówką producenta można namoczyć stopy albo ręce przed treningiem ale mówiąc sobie szczerze, jest to dla mnie super niepraktyczne.

Prawdopodobnie ten model maty po prostu nie jest dla mnie. Powinnam wybrać inny o lepszej przyczepności. Z drugiej strony za taką cenę spodziewałam się rozwiązania, które będzie idealne dla domowej praktyki jogi i innych ćwiczeń.

Podsumowanie

Moja opinia na temat maty Joy FLOW jest taka, że mamy do czynienia z przepięknym produktem ale niestety dla mnie mało praktycznym. Mam duże trudności w wykonywaniu na niej tak podstawowych pozycji, jak pies z głową w dół. Jest to dla mnie spore ograniczenia i niedogodność. Wiem, że mata ta zbiera dużo pozytywnych opinii więc może jestem wyjątkiem ale mimo wszystko uznałam, że warto podzielić się tym spostrzeżeniem. Może komuś przyda się taka informacja przed zakupem.

A dla tych co ćwiczą regularnie odsyłam do wpisu o świetnej aplikacji ułatwiającej śledzenie postępów treningowych Jeefit.

mata Joy FLOW Tropical Mood
mata Joy FLOW Tropical Mood
mata Joy FLOW Tropical Mood
mata Joy FLOW Tropical Mood

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.