Trening

Lifterzy na roślinach – vegan bodybuilders

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że na diecie roślinnej można doskonale budować masę mięśniową, zwiększać swoją siłę oraz wytrzymałość. Dla niedowiarków jeden z wielu filmików, gdzie wegańscy sportowcy pokazują co potrafią.

Poniżej zestawienie znanych postaci na diecie roślinnej specjalizujących się w treningu siłowym, którzy są świetną inspiracją oraz motywacją dla wszystkich zainteresowanych dźwiganiem (nie tylko wegan).

Kolejność przypadkowa:

  • Patrik Baboumian. Tego Pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać: strongman, zwycięzca IFBB German, jeden z najsilniejszych ludzi na świecie. Należy do niego rekord świata podnoszeniu belki, rekord Niemiec w tej samej konkurencji oraz tytuł Najsilniejszego Człowieka Niemiec. Poniżej filmik na którym Patrik pokazuje co potrafi.

  • Nimai Delgado. Kulturysta IFBB, blogger. Polecam zajrzeć na jego konto na Instagramie (https://www.instagram.com/nimai_delgado/), gdzie pięknie prezentuje swoje wyrzeźbione mięśnie i daje dużą dawkę motywacji dla każdego bodybuildera. Nimai jest wegetarianinem od urodzenia i od kilku lat na diecie wegańskiej więc wszystko co osiągnął zawdzięcza sile roślin!

  • Jon Venus. Kolejny bodybuilder na roślinach. Na swoim kanale na Tou Tube prezentuje swoje posiłki, treningi oraz sposób w jaki promuje dietę wegańską wśród innych sportowców. Czasami porusza kontrowersyjne tematy ale wszystko jest z dużą dawką humoru i dystansu do siebie.

  • Robert Cheeke. Jeden z pierwszych wegańskich bodybuilderów. Z sukcesami startował w zawodach kulturystycznych. Jest również autorem książek Vegan Bodybuilding & Fitness oraz Shred It! Zawierających opis jego transformacji z wątłego chłopca w kulturystę oraz szereg wskazówek i rad na temat układania diety oraz treningów dla bodybuilderów.

  • Torre Washington. Kolejny naturalny bodybuilder. Zwycięzca zawodów kulturystycznych Musclemania Universe Open Bodybuilding. Jego mięśnie są zbudowane w 100% z roślinnego białka, gdyż od urodzenia jest na diecie wegetariańskiej, a od prawie 20 lat na wegańskiej. Na jego stronie internetowej można kupić przewodnik dla osób chcących rozpocząć swoją karierę z bodybuildingiem.

4 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.