Przepisy

Wyciskarka wolnoobrotowa w dobrej cenie – Berlinger MAX-400-W

Wyciskarka wolnoobrotowa Berlinger MAX-400-W

Już od dłuższego czasu szukałam wyciskarki wolnoobrotowej, która spełni moje wymagania: dobra, tania, z dużym otworem wlotowym i do tego wyciśnie orzechy. Na rynku jest tylko kilka wyciskarek deklarujących możliwość wyciskania orzechów i posiadających duży otwór wlotowy (tzw. big mouth) ale ich ceny zaczynają się od 1500 zł wzwyż. Kiedy trafiłam na wyciskarkę Berlinger MAX-400-W nie byłam pewna, czy za taką cenę dostanę, to czego chciałam ale po dwóch miesiącach mogę powiedzieć, że zdecydowanie warto!

Zalety wyciskarki Berlinger MAX-400-W

  • do zakupionej wyciskarki otrzymujemy 3 sita do: soków, musów i lodów (ja najczęściej korzystam z tego podstawowego do soków) ale dwa pozostałe też dają fajne możliwości
  • duży otwór wlotowy (big mouth) dzięki któremu można wrzucać warzywa i owoce w większych kawałkach (co daje sporą oszczędność czasu i energii)
  • moc wyciskarki 400w, która daje możliwość wyciskania twardych warzyw (marchew, seler, pietruszka), zielonych liści (jarmuż, szpinak, seler naciowy) oraz orzechów (aczkolwiek co do orzechów, to przed użyciem moczę je 1-2 godziny żeby zwiększyć przyswajalność składników mineralnych i zmniejszyć potencjał związków antyodżywczych)
  • łatwy montaż i demontaż wszystkich elementów (na każdej części znajduje się kropeczka, którą należy połączyć z kropeczką z innej części, dzięki czemu wizualnie widzimy co gdzie trzeba przyłożyć i zmontować)
  • szybkie mycie – najlepiej je zrobić zaraz po zakończeniu sokowania, kiedy jeszcze nic nie zdąży zaschnął, wówczas mycie idzie ekspresowo. Wystarczy dobrze opłukać wszystkie elementy z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i zostawić do wysuszenia.

Wady

  • wyciskarka czasami zacina się na marchewce jeżeli jest dużej średnicy i nie pokrojona – w takim przypadku na chwilkę włączamy obroty wsteczne i ponownie wracamy do wyciskania.

Gdzie kupić?

Wyciskarkę wolnoobrotową Berlinger  MAX-400-W można kupić:  https://www.ceneo.pl/39739631#crid=146613&pid=15785

Podsumowanie

Bardzo cieszę się że zdecydowałam się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej Berlinger MAX-400-W. Szczególnie ze względu na bardzo korzystną cenę do możliwości urządzenia. Wyciskarka ta spełniła wszystkie moje oczekiwania dzięki czemu mogę codziennie cieszyć się pysznymi sokami z moich ukochanych owoców, warzyw i orzechów.

wyciskarka_berlinger

7 Comment

  1. Póki co korzystamy tylko z sokowirówki, ale marzy mi się wyciskarka wolnoobrotowa, bo zdaję sobie sprawę z tego jak wiele cennych składników odżywczych tracimy wyciskając sok przy pomocy sokowirówki, która wydziela w tym procesie ciepło niszczące witaminy 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.