Przepisy

Jak zrobić shoty z pokrzywy?

Co prawda czas na zbiory pokrzywy powoli dobiega końca ale jest jeszcze szansa na przygotowanie eliksiru z tej rośliny. Kwiecień i maj to idealny moment na przygotowanie shotów z pokrzywy. Nie będę się rozpisywać na temat cudownych właściwości soku z pokrzywy, możecie o tym wszystkim sobie przeczytać tutaj: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/pokrzywa-wlasciwosci-lecznicze-i-prozdrowotne-pokrzywy-aa-yvde-1WJh-G41i.html. Jedno jest pewne – warto pić shoty z pokrzywy regularnie i korzystać z tego co nam daje natura!

Dlaczego shoty?

Tak na prawdę, jest to po prostu sok z pokrzywy ale ponieważ nie grzeszy najlepszym smakiem, warto wypić go na raz, w formie shotów i mieć to z głowy:) Shoty z pokrzywy możemy przygotować w dwóch wersjach:

  • Wariant bez alkoholu – musimy spożyć go na bieżąco, trzymając go maksymalnie tydzień w lodówce.
  • Wariant z alkoholem, który konserwuje nasz sok i dzięki temu eliksir może zostać z nami na dłużej. Najlepiej przechowywać go w ciemnym szkle w lodówce

Sposób przygotowania shotów z pokrzywy

Cały proces przygotowania shotów najlepiej robić w długich i grubych rękawicach aby uniknąć poparzenia. Pokrzywę zrywamy i płuczemy wodą. Ja zrywam całą pokrzywę z gałązkami (ok 20-30 gałązek). Umytą pokrzywę wrzucamy do wyciskarki wolnoobrotowej i po wyciśnięciu soku z pokrzywy dorzucamy jeszcze 1-2 jabłka do wyciskarki, które podkręci nieco smak naszej mikstury. Podkreślam, że w tym przypadku bardzo ważne jest aby była to wyciskarka wolnoobrotowa aby nie utracić cennych wartości odżywczych pokrzywy pod wpływem temperatury. Osobiście polecam sprawdzony model http://ilovelean.pl/przepisy/wyciskarka-berlinger-max-400-w/. W wersji bez alkoholu to już wszystko! Rozlewamy na kieliszki i pijemy! W wersji z alkoholem, sok mieszamy ze spirytusem w wersji 2:1, chowamy do lodówki na 2-3 dni i również pijemy w formie shotów!

shoty z pokrzywy
shoty z pokrzywy
shoty z pokrzywy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.