Przepisy

3 dni na sokach – detoks sokowy – czy warto?

Czy warto przeprowadzać detoks sokowy?

Jakiś czas temu miałam okazję przeprowadzić mój kolejny detoks sokowy i ponieważ wiele osób jest zainteresowanych tym tematem, postanowiłam się podzielić moim doświadczeniem. Detoksy sokowe przeprowadzam od około roku i są to zazwyczaj detoksy jedno lub trzydniowe. Najczęściej robię je po okresie kiedy jem więcej tłustych i słodkich rzeczy (czytaj: Święta, wyjazdy, zima).

Jak to wygląda w praktyce?

Każdego dnia dostajemy 5 soków warzywno-owocowych po 500ml o wartości ok 1200kal. Podczas detoksu przyjmujemy tylko płyny więc pijemy soki, które są podstawą naszego oczyszczania, wodę z cytryną, herbaty, napary ziołowe itp. Zabronione jest spożywanie jakichkolwiek produktów stałych oraz alkoholu. Detoks sokowy dobrze przeprowadzać w dni kiedy nie jest od nas wymagany zbyt duży wysiłek intelektualny oraz fizyczny. Natomiast praktykowanie jogi i spacery podczas detoksu, są jak najbardziej wskazane.

nutrinea_detoks_sokowy

Samopoczucie podczas detoksu

Podczas detoksu zawsze towarzyszy mi amplituda samopoczucia. Początek pierwszego dnia jest super ale na wieczór pojawia się pierwszy głodowy kryzys. W takich sytuacjach pomagam sobie piciem czerwonej herbaty, która niweluje uczucie głodu. Drugi dzień jest zazwyczaj już cały fajny ale trzeciego dnia znowu na wieczór wraca kryzys i chęć zjedzenia czegoś ciepłego. Tak jak pisałam w takich sytuacjach pomagają mi herbaty oraz picie ciepłej wody z cytryną i imbirem.

Dlaczego detoks sokowy Nutrinea?

Detoks sokowy od Nutrinea wyróżnia się tym, że poza sokami z warzyw i owoców są tam też dodatki superfoods takie jak siemię lniane, nasiona chia, jagody acai, spirulina, które podkręcają proces oczyszczania i wspomagają pracę układu trawiennego. Niektóre soczki mają także dodatek roślinnej odżywki białkowej, która pomaga zwalczyć uczucie głodu i zapewnia minimalną podaż białka na detoksie. I co najważniejsze wszystkie soki są w 100% wegańskie i nie zawierają, żadnych składników pochodzenia zwierzęcego!

Rezultaty

To co najbardziej lubię po detoksie sokowym to cudowne uczucie lekkości. Po moim ostatnim detoksie na wadze było -3kg ale oczywiście 1 kg wraca jak tylko zaczniemy przyjmować produkty stałe i nasze jelita zostaną zapełnione. Natomiast kontynuując zdrową dietę możemy liczyć na częściowe utrzymanie rezultatów detoksu. Dodatkowo taka dawka warzyw, owoców i superfoods to bomba witaminowa dla organizmu. Jest to także świetny reset dla kubków smakowych i często ostatniego dnia detoksu marzę np. o pomidorowym kremie, a nie tłustym burgerze (oczywiście mam na myśli wegańskiego burgera).

Podsumowanie

Jak dla mnie detoksy sokowe są zdecydowanie na plus! Czuję się po nich dobrze i jestem zmotywowana do powrotu na dobrą stronę mocy, czyli do nieprzetworzonej diety roślinnej. Jest to dla mnie też świetny sposób na zwiększenie ilości surowych warzyw i owoców w mojej diecie, bo mimo diety wegańskiej, na co dzień wolę wszystko co gotowane/pieczone/smażone i tak naprawdę tej zdrowej surowizny jest niewiele. No i oczywiście najbardziej polecam detoks sokowy Nutrinea, dodatki superfoods i białka robią robotę!

Detoks sokowy Nutrinea można zakupić tutaj. Na kupon ilovelean 20% rabatu!

2 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.