Książki

Recenzja książki Vegan Bodybuilding and Fitness by Robert Cheeke

Robert Cheeke jest jednym z najbardziej znanych kulturystów na diecie roślinnej. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo w zawodach Natural Bodybuilding World Championships. Aktualnie już nie występuje na scenie ale cały czas trenuje siłowo i promuje na całym świecie dietę roślinną w tej dyscyplinie sportu. Jak sam mówi Robert książka Vegan Bodybuilding and Fitness by Robert Cheeke jest kompedium wiedzy na temat budowania sylwetki na diecie roślinnej.

W książce znajdziemy 15 rozdziałów kompleksowo opisujących drogę naturalnego bodybuildera. Na początku znajdziemy historię Roberta Cheeke , jak od wątłego chłopca przekształcić się w umięśnionego kulturystę. Dowiemy się co było jego motywacją oraz dlaczego zdecydował się przejść jeszcze jako nastolatek na dietę wegańską.

Część książki jest poświęcona typowo diecie roślinnej. Robert daje wskazówki jakie posiłki należy spożywać przed i po treningu, jak komponować potrawy i jakie składniki odżywcze zawierają najpopularniejsze grupy roślin. Jest też trochę przykładów posiłków, a nawet propozycję całodniowych jadłospisów. A co najważniejsze Robert opisuje cały cykl stosowania diety roślinnej w procesie budowania masy, redukcji oraz utrzymania wagi.

Druga cześć Vegan Bodybuilding and Fitness by Robert Cheeke skupia się na treningu siłowym. Znajdziemy w niej opisy podstawowych ćwiczeń z wolnymi ciężarami, ćwiczeń na maszynach oraz ćwiczeń z masą własnego ciała. Robert opisuje swoje ulubione treningi, które pozwoliły mu zbudować wymarzoną sylwetkę. Jest także część dotycząca suplementacji oraz wszelkiego rodzaju odżywek i innych dodatków używanych przez sportowców jako uzupełnienie podstawowej diety.

Na końcu książki znajdziemy listę miejsc w USA wskazanych przez Roberta jako miejsca najbardziej przyjazne wegańskim sportowcom oraz różnego rodzaju linki do stron oraz blogów polecanych przez autora.

Podsumowując Vegan Bodybuilding and Fitness by Robert Cheeke w mojej opinii faktycznie jest doskonałym przewodnikiem dla sportowców na diecie roślinnej. Daje szereg wskazówek w różnych aspektach życia dla osób trenujących siłowo. Sam autor jest bardzo pozytywną osobą dlatego w książce znajdziemy też sporo motywujących sentencji oraz inspirujących przykładów.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.