Książki

Lektura obowiązkowa – recenzja książki T.Colin Campbell, Thomas M.Campbell II NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA

Pewnie tę książkę wszyscy już znają ale nie mogę sobie odmówić napisania kilku słów podziwu dla autora i wiedzy jaką lektura tego dzieła dostarcza:) Mowa oczywiście o książce doktora Campbella CHINA STUDY, której polski tytuł to NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA.

Nie będę ukrywać, że zanim przeczytałam całość byłam nieco rozczarowania, kiedy to przeglądając rozdziały książki zorientowałam się, że prawie połowa poświęcona jest podejściu świata nauki do publikowania informacji na temat odżywiania. Liczyłam na książkę o zdrowym odżywaniu, a nie o polityce i ekonomii. Pierwsza część jest taka, jak się spodziewałam. Autor przytacza w niej wyniki badań, które jednoznacznie wskazują, że nieprzetworzona dieta roślinna jest najlepsza dla naszego zdrowia. Być może ilość powtórzeń sformułowania NIEPRZETWORZONA DIETA ROŚLINNA może irytować ale chodzi o to, żeby przekaz był jasny i wbił się w naszą głowę

Jednak o ile na początku podchodziłam sceptycznie do pozostałych rozdziałów, już po całej lekturze stwierdzam, że ta część była najbardziej interesująca:) Bo otworzyła mi oczy na wiele spraw, o których nie miałam pojęcia. Nauczyłam się też, aby podchodzić z dużym dystansem do wszelkich wytycznych, wydawanych przez państwowe instytucje, na temat żywienia. No i przede wszystkim, informacje zawarte w tych rozdziałach, były dla mnie odkryciem, a te w pierwszej części oczywistym faktem, o którym już wiedziałam przed przeczytaniem tej książki.

Bardzo imponuje mi również sam Campbell, który opisuje swoją walkę o prawdę w zakresie informacji na temat wpływu diety na zdrowie człowieka. To wspaniały człowiek i jego książka jest równie wspaniała, więc jeżeli ktoś jeszcze nie czytał – absolutnie POLECAM! Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem.

Książkę Nowoczesne Zasady Odżywiania T. Colin Campbell można nabyć tutaj.

campbell

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.