Dieta długowieczności Valtera Longo
Książki

Książka Dieta Długowieczności Valtera Longo – jak żyć 100 lat?

Modny temat postu

W ostatnim czasie główne moje zainteresowania wokół dietetyki dotyczą tematu postu i jego wpływu na nasze zdrowie. Bardzo popularny w Polsce post dr Dąbrowskiej bije rekordy popularności. Mimo, że widzę, jak często jest on źle prowadzony to jednak cieszy mnie takie zainteresowanie tym tematem. Generalnie uważam, że w obecnym świecie raczej mamy problem z tym, że jemy za dużo, niż za mało. A jak wczytamy się w doniesienia z badań naukowych na temat zdrowotnego działa postu, to już nas nic nie zatrzyma przed jego spróbowaniem. Tym tropem trafiłam na dr Longo i wyniki jego badań i prac naukowych opisane w książce Dieta Długowieczności. Jest to lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej tematem postu oraz diety, która może nam pozwolić dożyć 100 lat.

Książka Dieta Długowieczności Valtera Longo

Książka Dieta Długowieczności Valtera Longo podzielona jest na kilka interesujących rozdziałów. Pierwsza książki zawiera ogólne wytyczne na temat codziennej diety jakie należy wprowadzić aby cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Informacje te Valter Longo zbierał i gromadził przez wiele lat prowadząc prace badawcze w rejonach świata zamieszkiwanych przez osoby żyjące najdłużej na świecie. Valter Longo sam jest Włochem dlatego proponuje nieprzetworzoną dietę śródziemnomorską, ograniczającą mięso, z udziałem ryb i dużej ilości orzechów, strączków i zdrowych olejów. Zwraca dużą uwagę na odpowiedni stosunek kwasów Omega 3 do Omega 6 oraz zapewnienie sobie odpowiednich ilości niezbędnych mikroelementów każdego dnia.

Druga część książki jest poświęcona Diecie Naśladującej Post (z ang. Fasting Mimicking Diet), która najczęściej trwa ok 5 dni i dr Longo zaleca ją powtarzać w zależności od potrzeb raz w miesiącu, raz na kwartał lub dwa razy do roku. Dieta polega na znaczne restrykcji kalorycznej (ok 800kcal) bazujące niemal wyłącznie na węglowodanach niskoskrobiowych oraz zdrowych tłuszczach. Pozwala m.in. pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta ta ma także udokumentowane działanie korzystnego wpływu na zdrowie i stanowi ogromne wsparcie przy wielu chorobach, takich jak: cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, Alzhaimer oraz choroby autoimmunologiczne.

Na końcu książki znajdziemy przykładowe jadłospisy dla codziennej diety długowieczności, co umożliwi nam zastosowanie poznanych zasad w praktyce. Niestety brakuje jadłospisu dla Diety Naśladującej Post, która przez swoje założenia jest bardzo trudna do zbilansowania.

Podsumowanie Diety Długowieczności

Dieta Długowieczności Valtera Longo to bardzo interesująca pozycja dla wszystkich osób ciekawych tematu postu oraz jego wpływu na zdrowie, popartych odniesieniem do licznych badań naukowych. Są w niej zawarte konkretne wskazówki i przykłady jak możemy dietą wydłużyć sobie życie, a także pomóc w różnego rodzaju schorzeniach, jak już nam się przytrafią. Warto także w praktyce zastosować Dietę Naśladującą Post opracowaną przez dr Longo.

Książkę Dieta Długowieczności Valtera Longo można kupić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.